© PRO VITA ŽINIOS ARCHYVAS 2019 10 parengė   Robertas Skrinskas   SVETAINĖ


Tyrėjai jau nustatė, kad tik viena ir vienintelė panaudota mažytė baterija, kuri buvo išmesta miške ar parke, gali užteršti sunkiaisiais metalais apie 20 kvadratinių metrų teritorijos. Pvz., Ant 20 kvadratinių metrų sunkiųjų metalų užteršto ploto neužaugs du medžiai, keli tūkstančiai sliekų negalės gyventi ir vystytis, ir dėl to žemė netaps derlinga, kelios kurmių ir ežiukų šeimos negalės egzistuoti. Ir visa tai yra žala, kurią padarys tik viena mažo piršto tipo išmesta baterija.
Iškart verta pasakyti, kad pastebima ir baterijų žala žmonėms. Tai atsitinka, kai sunkiųjų metalų druskos, susidarančios po jo kūno suirimo, patenka į požeminius gruntinius vandenis.
Todėl jų negalima išmesti po naudojimo įprastose šiukšliadėžėse. Tam yra specialūs konteineriai. Iš jų baterijos siunčiamos perdirbti niekam nepadarius žalos.
Amerikos mokslininkai apskaičiavo, kad šiuo metu baterijos sudaro apie pusę visos taršos, susidarančios iš visų buitinių atliekų.
Į baterijų sudėtį įeina daug pavojingų metalų, kurie tiesiogiai kenkia žmonių sveikatai. Pavyzdžiui, tai yra švinas, kuris laikui bėgant gali kauptis kūne, paveikdamas nervų sistemą, inkstus ir kaulinį audinį. Tai taip pat kadmis, kenksmingas inkstams ir plaučiams, gyvsidabris, kuris gali padaryti nepataisomą žalą nervų sistemai ir smegenims. Cinkas ir nikelis žmonėms sukelia dermatitą, o šarmai, kurių visada yra visose baterijose, dega per odą ir gleivinę. Visa tai gali sukelti sunkią ligą.
Aiškumo dėlei mes daugiau kalbėsime apie tai, kaip negyvų baterijų sudėtyje esantys sunkieji metalai veikia žmogaus organizmą.
Pradėkime nuo švino. Tai yra vienas iš pagrindinių bet kurios baterijos komponentų. Laikui bėgant žmonėms nejuntamai švinas gali kauptis kauluose, todėl jie neišvengiamai sunaikinami. Tuo pačiu metu jis nusėda inkstuose ir kepenyse, svarbiuose žmogaus kūno organuose. Mirtinas gali būti švino poveikis vaikams. Ilgai kontaktuojant su šiuo metalu, išsivysto lėtinės smegenų ligos, išprovokuojamas protinis atsilikimas.
Daugelyje baterijų yra gyvsidabrio - vieno iš labiausiai nuodingų ir pavojingų žmonėms žinomų metalų. Jis taip pat gali kauptis žmogaus organizme. Visų pirma, audiniuose, taip pat gali prasiskverbti į kūną tiesiai iš vandens per maisto produktus, kurie yra paruošti iš apsinuodijusių gyvūnų ar augalų.
Kitas metalas, kuris yra šiuolaikinių baterijų dalis, taip pat kaupiasi kūne. Tai yra kadmis. Dėl jų lėtinio apsinuodijimo sunaikinami žmogaus kaulai ir atsiranda tokia liga kaip anemija. Kadmis geba sutrikdyti beveik kiekvieno žmogaus kūno organo darbą, blokuoti fermentų darbą ir net išprovokuoti plaučių vėžį. Ir visa tai gali nutikti dėl netinkamai išmestos baterijos.
Nikelis yra pagrindinė daugelio žmonių alergijos išsivystymo priežastis. Tai vadinama kontaktiniu dermatitu. Ilgai ir nuolat patenkantis į žmogaus kūną, dėl didelio toksiškumo gali apnuodyti.
Todėl svarbu išmesti baterijas tik tam skirtose vietose. https://fb.ru/article/368987/vred-ot-batareek-dlya-okrujayuschey-sredyi
***
2018 m. birželio 20 d Kasmet Lietuvos rinkoje parduodama daugiau kaip 700 tonų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių. Baterijose yra mažiausiai 22 nuodingi aplinkai ir sveikatai elementai. Didžiausią grėsmę aplinkai kelia baterijose esantys sunkieji metalai – švinas, gyvsidabris ir kadmis.
Pavyzdžiui, tablečių tipo baterijose, kurias dedame į klausos aparatus ar panašius prietaisus, 0,0005 proc. svorio sudaro gyvsidabris. Yra baterijų, kurių 0,002 proc. svorio sudaro kadmis. Natūralu, kad žmonėms tai gali kelti rimtą apsinuodijimo pavojų“, – sako LR Aplinkos ministerijos Atliekų prevencijos ir tvarkymo strategijos skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Klumbytė. https://www.delfi.lt/grynas/aplinka/senu-bateriju-i-siuksliu-kibira-mesti-negalima-tai-kur-jas-deti.d?id=78353017
***
Vilniaus vyskupo augziliaro Dariaus Trijonio pamokslas per Mišias už negimusius kūdikius ir jų mamas spalio 30 d. (...)  Šiandien aš noriu pasidalinti su jumis konkrečiu būdu kaip dar galime įsipareigoti dėl naujos gyvybės. Prieš 12 metų Lenkijoje, tėvų Paulinų bažnyčioje Varšuvoje kilo iniciatyva įsivaikinti dvasiniu būdu vaikus, kurie yra pradėti motinos įsčiose, palydint juos iki gimimo šiai žemei. Dabar ši iniciatyva paplitusi įvairiose Europos ir pasaulio šalyse. Ji vadinasi dvasinis įsivaikinimas, nors gal labiau tiktų dvasinio palydėjimo ar dvasinės globos terminas, nes pasibaigus 9 mėnesiams, mūsų misija tarsi ir užbaigta, nors ją galime tęsti ir toliau.  Pradinė jos mintis buvo sekti Marijos prašymu duotu Fatimos piemenėliams, kalbėti rožinį, atliekant atgailos darbus ir tokiu būdu prašant Dievo gailestingumo dėl žmonijos nuodėmių, kurios įskaudina Marijos Nekalčiausiąją Širdį.
Kas tai yra konkrečiai?  Tai yra įsipareigojimas 9 mėnesius, kiekvieną dieną melstis už vieną vaiką, kuris yra pradedamas ir kuris turi ateiti į šį pasaulį. Nežinai nei jo vardo, nepažįsti jo motinos ar artimųjų, bet žinai, jog tavo malda jį apglobia ir lydi tame svarbiame kelyje – link gimimo šiai žemei. Tai yra kasdien vieno rožinio slėpinio sukalbėjimas: 1 „Tėve mūsų“, 10 „Sveika Marija“ ir 1 Garbė Dievui Tėvui“. Kiekvieną kartą kalbant kitą slėpinį, taip sukalbant visas keturias rožinio dalis, pridedant specialią maldą už tą vaiką ir jo artimuosius, prašant jiems stiprybės, išminties ir kitų Dievo reikalingų malonių. Ši malda gali būti praturtinama paaukota šv. Komunija, adoracijos momentu ar kita religine praktika. 
Kokie dvasinio įsūnijimo vaisiai? Visų prima – tai pagalba motinoms, kurios abejoja dėl gyvybės nutraukimo, atrasti savyje jėgų leisti vaikui ateiti į šį pasaulį. Kartu tai pagalba toms motinoms, kurios sunkiai išgyvena nenorėtą vaisiaus praradimą. Kai labiausiai reikia to, kas būtų šalia ir paguostų. Tai malda padedanti tuo momentu, kai sunku melstis, kai atrodo visas pasaulis griūna ir niekas nesupranta. Tai malda, kuri teikia išminties ir kartu neleidžia blogio jėgoms užvaldyti pasimetusios apsisprendime motinos. Kartu ši malda tampa tarsi atsiteisimo ženklu už padarytą blogį. 
Kas gali melstis? Kiekvienas, ar tai būtų pasaulietis, ar tai dvasininkas, ar pašvęstojo gyvenimo atstovas.
Pabaigus šias maldas, padėkokime Dievui už galimybę prisidėti nors savo nematoma maldos pagalba prie naujos gyvybės atėjimo į šį pasaulį. Amžinybėje pamatysime, koks gali būti mūsų prasmingas laikas, kurį mes gyvename šioje žemėje ir kiek daug laimingų žmonių galime padaryti savo maldomis. 
Kaip gražu, kai įsipareigojama, įsivaikinti dvasiniu būdu vaikelius. Būti jų globėjais per atstumą. Nežinant nei vardo, kol Viešpats mus pasišauks ir tada susitiksime kažkada su tais, už kuriuos meldėmės, lydėjome juos gyvenimo keliu. Pabandykime. Ir tai bus tos vienkartinės akcijos – žvakelės uždegimo konkretus tęsinys mūsų kasdienybėje. Amen. http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-10-31-vysk-d-trijonis-vaikeliui-kuris-negali-isvysti-saules-sviesos-savo-malda-uzdegame-atminties-sviesa/177907

***
2019 10 31 Lapkričio 1 d. įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios gaminti ir parduoti „vaikišką“ šampaną, žaislus ir kitas prekes, imituojančias alkoholinius gėrimus ar jų tarą. https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/vaikisko_sampano_nebebus/
***
2019.10.30 Trečiadienio vakarą vilniečiai ir miesto svečiai iš tūkstančio žvakelių Vilniaus Katedros aikštėje sudėliojo kūdikio, apkabinto mamos ir tėčio rankų, atvaizdą. Akcijoje dalyvavusi pirmoji ponia Diana Nausėdienė sakė, kad visa visuomenė turi būti atsakinga už gyvybės išsaugojimą.
Akciją „Renkuosi gyvybę“ inicijavo Laisvos visuomenės institutas. Prieš jai prasidedant Vilniaus arkikatedroje bazilikoje buvo aukojamos šv. Mišios už negimusius kūdikius. https://kauno.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/katedros-aiksteje-vyko-akcija-renkuosi-gyvybe-937399 
***
FLORENCE, Pietų Karolina, 2019 m. Spalio 29 d. Katalikų kunigas Robertas E. Morey atsisakė duoti Šventąją Komuniją Joe Bidenui, buvusiam JAV vicepirmininkui ir dabartiniam demokratų kandidatui į prezidentus, dėl jo viešo abortų palaikymo. Tai įvyko Šv. Antano katalikų bažnyčioje Florencijoje (Pietų Karolina) sekmadienio ryto mišių metu. „Šventa Komunija reiškia, kad esame vienybėje su Dievu, vienas su kitu ir su Bažnyčia“, - tęsė jis. „Mūsų veiksmai tai turėtų atspindėti“. Kunigas pasielgė pagal 915 kanoną. https://www.lifesitenews.com/news/catholic-priest-denies-joe-biden-holy-communion-for-pro-abortion-stance
***
2019 10 29 Šiomis savaitėmis pranešta, kad Norvegijos Barnevernet pavogė tris vaikus iš lietuvio Žyginto Aleksandravičiaus. https://www.lifesitenews.com/opinion/norway-is-stealing-children-from-their-parents-the-eu-government-noticed  https://www1.cbn.com/cbnnews/cwn/2019/september/our-hearts-are-shattered-norway-takes-permanent-custody-of-3-american-children-from-christian-parents
***
Robert Clarke. Norvegijos „Barnevernet“ ir tėvų teisės ateityje
(I) http://www.propatria.lt/2019/10/robert-clarke-norvegijos-barnevernet-ir.html
(II) http://www.propatria.lt/2019/10/robert-clarke-norvegijos-barnevernet-ir_29.html
***
2019.10.29 Domantė Platūkytė. Nepagražintos moterų patirtys – spaudimas pasidaryti abortą, depresija ir pagalbos paieškos. https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1089379/nepagrazintos-moteru-patirtys-spaudimas-pasidaryti-aborta-depresija-ir-pagalbos-paieskos
***
Eglė Kručinskienė visiškai išteisinta smurto prieš vaiką byloje, antradienį nusprendė Kauno apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs smurto prieš vaiką bylą. „Teisėjų kolegija (...) nutaria: Kauno apygardos prokuratūros skundą atmesti, išteisintosios E. Kručinskienės apeliacinį skundą tenkinti“, – paskelbė teisėjas Arūnas Paštuolis. https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1111246/egle-krucinskiene-visiskai-isteisinta-smurto-pries-vaika-byloje
***
2019 10 28 Kanye Westas apkaltino JAV Demokratų partijos lyderius: jie „stumia mus abortuoti mūsų vaikus“. https://www.lifenews.com/2019/10/28/kanye-west-slams-democrat-party-leaders-they-are-making-us-abort-our-children/
***
Eutanazijos aktyvistas nužudė parolimpietę Marieke Vervoort atlikdamas asistuojamą savižudybę. Belgė Marieke Vervoort mirė po eutanazijos, sulaukusi 40 metų. Vervoort laimėjo auksą ir sidabrą 2012 m. Londono parolimpinėse žaidynėse ir dar du medalius 2016 m. Rio de Žaneire, turėjo nepagydomą degeneracinę raumenų ligą. https://www.bioedge.org/bioethics/belgian-paralympian-dies-after-euthanasia/13257
***
GLASGOW, SCOTLAND Šimtai „Pro Life“ žmonių susirinko spalio 24 d. prisiminti abortuotus kūdikius. Žiburių eisena yra taiki vigilija, kuri vyksta kiekvienais metais spalio mėn. po abortų legalizavimo. Jį rengia Škotijos SPUC. Po 1967 m. Abortų įstatymo priėmimo Jungtinėje Karalystėje buvo nužudyta daugiau kaip 9 milijonai negimusių vaikų, daugybė motinų ir šeimų nukentėjo nuo abortų. SPUC generalinis direktorius Johnas Smeatonas pasveikino renginį: „Tokie įvykiai visoje Jungtinėje Karalystėje yra svarbi SPUC pastangų liudyti teisę į gyvybę dalis“.
Moteris, kuriai atliktas abortas:
- šešis kartus dažniau žudosi už gimdžiusią.
- 30% dažniau už gimdžiusią serga depresija.
-25 proc. dažniau už gimdžiusią jaučia nerimą.
- dažniau serga psichinėmis ligomis. https://spuc.org.uk/publications-library/750-abortion-and-womens-health-april-2017-pdf/file  https://www.lifenews.com/2019/10/28/hundreds-of-pro-life-people-gather-tomourn-babies-killed-in-abortions/ P.S. Lietuva vienintelė krikščioniška šalis, bebaigianti save abortuoti, bet nerengianti jokių Pro-Life eisenų.
***
2019 10 28 Pasaulio medicinos asociacija dar kartą patvirtina prieštaravimą eutanazijai ir pagalbinei savižudybei. Priimta 70-ojoje WMA Generalinėje asamblėjoje, Tbilisyje, Gruzijoje, 2019 m. Spalio mėn. https://www.lifenews.com/2019/10/28/world-medical-association-reaffirms-opposition-to-euthanasia-and-assisted-suicide/
***
„Facebook“ ir proabortinė NAACP prieštarauja Pro Life laisvam žodžiui. Matyt, laisvas žodis jau nėra pilietinė teisė. https://www.lifenews.com/2019/10/28/facebook-and-the-pro-abortion-naacp-both-oppose-pro-life-free-speech/
***
Video НАРОДОСБЕРЕЖЕНИЕ, skirtas Rusijos demografinei krizei. https://youtu.be/geREaV4B7TA P.S. Kada lietuviai sukurs?
***
2019 10 25 Š. Airijos kun. Patrick McCafferty iš Corpus Christi parapijos pareiškė, kad ,,neįmanoma“ Šv. Komunija už abortus pasisakantiems politikams, nes jie nėra „malonės stovyje“ (“in good standing.”). https://www.lifenews.com/2019/10/25/catholic-priest-no-communion-for-pro-abortion-politicians-theyre-not-catholics-in-good-standing/
***
Pamiršta brolių Grimmų pasaka apie Dievo Motiną. ,Mergelės Marijos vaikas“. https://catholicherald.co.uk/commentandblogs/2019/10/23/the-forgotten-brothers-grimm-fairytale-about-our-lady/
***
Bangladešo teismas nuteisė 16 žmonių mirties bausme už 19-metės Nusrat Jahan Rafi nužudymą, kuri policijai pateikė skundą dėl seksualinio direktoriaus priekabiavimo. https://www.bbc.com/russian/news-50166967
***
2019 10 24 Šimtai gydytojų ir slaugytojų Šiaurės Airijoje atsisako žudyti kūdikius atlikdami abortus.  https://www.lifenews.com/2019/10/24/hundreds-of-doctors-and-nurses-in-northern-ireland-refuse-to-kill-babies-in-abortions/
***
Dėl Trumpo potvarkio beveik 900 abortų centrų prarado federalinį finansavimą: ataskaita. https://www.lifesitenews.com/news/almost-900-abortion-centers-lose-federal-funding-thanks-to-trump-rule-report
***
Nauji tyrimai rodo, kad neišnešiotų kūdikių, gimusių 22 savaičių, išgyvenamumo rodikliai gerėja. https://www.bbc.com/news/health-50144741  https://www.lifenews.com/2019/10/24/new-research-shows-survival-rates-of-premature-babies-born-at-22-weeks-are-improving/
***
2019 10 23 Indianos gyvybės gynėjai planuoja kitą savaitę surengti atminimo tarnybą 2411 kūdikiams, kurie buvo rasti aborto atlikėjo Ulricho Klopferio namuose. https://www.lifenews.com/2019/10/23/pro-life-group-will-hold-memorial-service-for-2411-aborted-babies-abortionist-kept-as-trophies/
***
Šį savaitgalį mums teko garbė pasodinti 100 000 vėliavų ant Kanados aukščiausiojo teismo vejos, kad atkreiptume dėmesį į Kanadoje tebevykstančią abortų neteisybę.
Rožinių ir mėlynų vėliavų jūra yra žeminantis ir blaivus potyris, nes manome, kad kiekviena vėliava vaizduoja vieną negimusį vaiką, kurio gyvybė buvo paimta, neapsaugotą mūsų įstatymų. Tai taip pat yra vertinga galimybė padaryti matomus tuos, kuriuos mūsų visuomenė norėtų pamiršti. https://www.lifenews.com/2019/10/23/heartbreaking-image-shows-100000-flags-representing-babies-who-died-from-abortion-in-canada/
***
Ne ištvirkavimas, o liga: hiperseksualumas, pripažintas genetine liga. Visą laiką pernelyg lytiškai aktyvūs žmonės, nepriklausomai nuo lyties, buvo laikomi visiškai sveikais, tačiau vadinami seksualiais. Dabar jūs negalite to pasakyti, bent jau Europoje ir JAV, nes galite atsidurti teisme dėl nesveiko žmogaus teisių pažeidimo. Po neseno Švedijos mokslininkų atradimo, geismingi žmonės dažniausiai vadinami priklausomais nuo sekso, jų gailimasi ir jie netgi gydomi. „Hiperseksualinio sutrikimo“ diagnozė pripažįstama daugelyje pasaulio šalių ir net nuo 2010 m. JAV yra įtraukta į „Psichikos sutrikimų diagnostikos ir statistikos vadovą“ - DSM5. Prieš tai nauja liga buvo užfiksuota ir Europos ligų medicinos normatyviniuose dokumentuose. Vis dėlto mes esame civilizuoti žmonės ir suprantame, kad juoktis iš ligos yra nuodėmė, nes žmogus nėra kaltas, kad jo sveikata buvo taip sukrėsta. https://bigpicture.ru/?p=1211174
***
Юрий Дудь. Колыма - родина нашего страха. 17 689 517 peržiūrų. Prieš 6 mėnesius. https://youtu.be/oo1WouI38rQ
***
2019 10 23 Ramūnas Aušrotas. Apie naują Lygių galimybių įstatymo projektą, kurį pati sau parengė Lygių galimybių kontrolieriaus institucija. Pasirodo, projektu ne tik užsimota suteikti galimybę lygių galimybių kontrolieriui kištis į šeimos ir privatų gyvenimą, bet ir į katalikiškų mokyklų ugdomąją veiklą. http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ramunas-ausrotas.-apie-nauja-lygiu-galimybiu-istatymo-projekta
***
Kas yra „gimstamumo žirklės“ ir kaip jas uždaryti? https://y-news.lt/kas-yra-gimstamumo-atotrukis-ir-kaip-ji-iveikti/
***
Vatican News. 2019 10 23 Nacionalinis Rusijos katalikų šeimų susitikimas įvyks 2020 metų vasarą Maskvoje. https://www.vaticannews.va/lt/baznycia/news/2019-10/baznycios-rusijoje-naujienos.html
***
2019 10 22 Š. Airijoje leido sodomitines ,,santuokas" ir abortus. https://rg.ru/2019/10/22/severnaia-irlandiia-razreshila-odnopolye-braki-i-aborty.html
***
Александр Галушко apie gimstamumo didinimo strategiją Rusijoje. http://pk-semya.ru/novosti/item/7585-chtoby-rossiya-stala-mnogodetnoj.html
***
Dauguma Olandijos vaikų gydytojų 84% nori eutanazijos vaikams. https://www.bioedge.org/bioethics/most-dutch-paediatricians-want-euthanasia-for-kids-report/13251
***
2019 10 22 Baltarusijoje eilinį kartą bus renkami parašai prieš abortus. http://www.xn--80aanubqehjxn.xn--90ais/dvizhenie-prolajf-belarus-provedyot-ocherednuyu-kampaniyu-po-sboru-podpisej-protiv-abortov
***
2019 10 22 Abortai buvo pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje per pastaruosius 100 metų, per kuriuos žuvo 1 milijardas žmonių. https://www.theepochtimes.com/it-must-end-time-to-turn-the-tide-on-abortion-says-pro-life-advocate_3122739.html  https://www.lifenews.com/2019/10/22/abortion-was-the-leading-cause-of-death-worldwide-over-last-100-years-killing1-billion-people/
***
2019 10 22 Teismas balsavo motinos, besistengiančios pradėti mažamečio sūnaus lyties keitimą, naudai. Teismas Jeffrey Younger bei jo buvusios žmonos byloje dėl vieno iš jų vaikų, septynmečio James'o, cheminės kastracijos balsavo motinos naudai. Tai reiškia, kad James'o motina Anne Georgulas galės tęsti sūnaus „lyties keitimą“ tampant mergaite „Luna“ ir turės neribotus įgaliojimus skirti jam lytinį brendimą skatinančius vaistus ir, vėliau, moteriškus hormonus. http://www.propatria.lt/2019/10/teismas-balsavo-motinos.html
***
Mama Jade Devis, 36, kuriai diagnozavo krūties vėžį, atmetė abortą ir pagimdė sveiką kūdikį. https://news.llu.edu/patient-care/miracle-baby-born-after-breast-cancer-patient-underwent-treatment-during-pregnancy https://www.lifenews.com/2019/10/22/mom-diagnosed-with-breast-cancer-rejects-abortion-and-delivers-healthy-baby-boy/
***
Šveicarijos gydytojas Pierre Beck pripažintas kaltu dėl 86 metų sveikos moters eutanazijos. https://www.lifenews.com/2019/10/22/doctor-found-guilty-of-euthanizing-86-year-old-woman-who-wasnt-sick/  https://www.swissinfo.ch/eng/assisted-suicide-_swiss-doctor-sentenced-for-helping-healthy-woman-to-die---/45307552
***
2019 10 22 Nauji tyrimai rodo, kad geriamieji kontraceptikai daro moteris riebesnes. Ispanijos Navaro universiteto tyrėjai išanalizavo tyrimo, kuriame dalyvavo beveik 5000 moterų, rezultatus per aštuonerius metus. Vyriausiasis tyrėjas Alfredo Gea ir universiteto Nutukimo ir mitybos tyrimų centro (Ciberobn) kolegos paskelbė savo išvadas Tarptautiniame nutukimo žurnale International Journal of Obesity. Tyrimas pavadintas „Geriamųjų kontraceptikų vartojimas ir nutukimo vystymasis Viduržemio jūros kohortoje: SUN (Seguimiento Universidad de Navarra) projektas“ ir buvo paskelbtas rugpjūtį. Tyrimo duomenimis, geriamųjų kontraceptikų vartojimas per dvejus ar daugiau metų susijęs su 78% nutukimo tikimybės padidėjimu per ateinančius aštuonerius metus.
Autoriai pažymėjo, kad tiriamąją populiaciją sudarė 4 920 universitetų absolvenčių ir kurių amžiaus vidurkis 28,2 metai. Apie geriamųjų kontraceptikų vartojimą buvo pranešta savarankiškai, o tiriamųjų kūno masės indeksas buvo vertinamas pradžioje ir vėliau kas dvejus metus. Tyrimo tikslais moterys buvo suskirstytos į dvi grupes. Vienos grupės moterys reguliariai vartojo geriamuosius kontraceptikus, kitos grupės moterys - ne. https://www.lifesitenews.com/news/oral-contraceptives-making-women-fatter-new-study-finds
***
2019 10 21 Mindaugas Buika. Gyvybės ir šeimos gynimas Jungtinėse Tautose. http://www.propatria.lt/2019/10/mindaugas-buika-gyvybes-ir-seimos.html
***
2019 10 21 San Franciskas draudžia darbuotojams keliauti į „Pro-Life“ valstijas, tačiau leidžia keliauti į Kiniją. https://www.lifenews.com/2019/10/21/san-francisco-bans-employee-travel-to-pro-life-states-but-allows-travel-to-china/
***
Bendrovė pašalino moterišką simbolį iš moteriškų higienos gaminių po LGBT reikalavimo. https://www.lifesitenews.com/news/company-removes-female-symbol-from-feminine-hygiene-products-after-lgbt-demand
***
Nuo 2007 m. mažiausiai 191 abortų klinikoje dirbantys darbuotojai tapo Gyvybės gynėjais ir paliko savo darbus. https://www.lifenews.com/2019/10/18/since-2007-at-least-191-abortion-clinic-workers-have-become-pro-life-and-left-their-jobs/
***
2019 10 18 Maskvos patriarchas Kirilas prilygino abortus pagoniškiems aukojimams. https://www.interfax.ru/russia/680881
***
2019 10 18 JAV. Neseniai moteris iš Tennessee valstijos pagimdė sveikus dvynukus, kurie stebuklingai išgyveno cheminio aborto bandymą Knoxville, TN, Planned Parenthood. https://www.lifenews.com/2019/10/18/twin-survive-abortion-after-planned-parenthood-lied-to-mother-about-her-second-baby/
***
Abortų klinika taip sužalojo moterį po aborto, kad turėjo skambinti 911 pagalbos tarnybai. https://www.lifenews.com/2019/10/18/abortion-clinic-injured-woman-so-badly-in-botched-abortion-it-had-to-call-911-for-help/
***
2019 10 17 Franklinas Grahamas: Krikščionys turi „balsuoti prieš bedievius, abortų pramonės socialistų darbotvarkę“. https://www.lifenews.com/2019/10/17/franklin-graham-christians-must-vote-against-the-godless-socialist-agenda-of-the-abortion-industry/
***
Spalio 30 d. Vilniuje - akcija už negimusios gyvybės apsaugą. Vėlinių išvakarėse, spalio 30 d. 19 val. Laisvos visuomenės institutas kviečia dalyvauti jau tradicija tapusioje akcijoje „Renkuosi gyvybę“. Akcijos metu Lietuvos žmonės kviečiami uždegti žvakelę už tuos kūdikius, iš kurių buvo atimta teisė gimti ir gyventi. Šiais metais Vilniaus Katedros aikštėje iš žvakučių būtų sudėliotas kūdikio, kurį saugo mamos ir tėčio delnai, atvaizdas. http://www.propatria.lt/2019/10/spalio-30-d-vilniuje-akcija-uz.html
***
Milijonas vaikų meldžiasi Rožinį spalio 18 d. Mintis kilo dėl tėvo Pijaus žodžių: ,,kada milijonas vaikų drauge melsis rožančių, pasaulis pasikeis." https://www.hli.org.pl/ru/news-ru/3698-milion-ditei-moliatsia-vervytsiu-uhkts-doluchaietsia-do-molytovnoi-initsiatyvy-papy-frantsyska-2.html
***
2019 10 17 Nauja JT sutartis siūlo apibrėžti lytį kaip socialinį konstruktą. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja naująja sutartimi gali panaikinti šiuo metu tarptautinėje teisėje galiojantį lyties kaip „vyro ar moters“ apibrėžimą ir pritarti lyties kaip „socialiai sukonstruotos“ apibrėžimui. Naujasis apibrėžimas atvertų duris daugiau nei šimtui „lyčių“, kurias būtų privaloma pripažinti teisiškai. http://www.propatria.lt/2019/10/nauja-jt-sutartis-siulo-apibrezti-lyti.html
***
2019 10 16 Šeštadienį Austrijos sostinėje Vienoje vyko Maršas Už Gyvybę (Marsch fürs Leben) dalyvavo 4000 žmonių. Per metus jų skaičius beveik padvigubėjo. Eisena vyko nuo nuo Stephansplatz priešais Šv. Stepono katedrą iki Josefsplats buvusių imperijos rūmų. https://www.lifesitenews.com/news/march-for-life-in-austria-includes-4k-marchers-expects-5-digits-next-year  https://youtu.be/XCyie-wi4Lw
P.S. Lietuva yra vienintelė bebaigianti save išsiabortuoti katalikiška šalis, kur tokio0s demonstracijos nevyksta.
***
2019 10 15 LRT propaganda: reklamuojama gėjų „teisė“ įsivaikinti. š biudžeto lėšų išlaikomas nacionalinis transliuotojas LRT rodo savo vertybes. Šią savaitę LRT portale pristatė naują dokumentikos projektą „Spalvos“. Pirmoje projekto laidoje - pasakojimai apie homoseksualistus tėčius ir jų auginamus vaikus, kuriuos išnešiojo surogatinės mamos. Ar tai apmokėtas turinys, nei žiūrovai, nei LRT taryba nežino. http://www.propatria.lt/2019/10/lrt-propaganda-reklamuojama-geju-teise.html
***
2019 10 14 Indija. Naujagimė stebuklingai išgyveno, po dviejų dienų, kai buvo gyva palaidota. https://www.lifenews.com/2019/10/14/newborn-baby-girl-miraculously-survives-being-buried-alive-for-two-days/
***
Per maldos akciją „40 dienų Už gyvybę“ jau išgelbėtos 163 vaikų gyvybės. https://www.lifenews.com/2019/10/14/40-days-for-life-prayer-campaign-has-saved-163-babies-from-abortion-so-far/
***
2019 10 14 WASHINGTON, DC National Council on Disability išleido galingą raportą apie eutanazijos, asistuojamos savižudybės pavojus. https://www.lifenews.com/2019/10/14/national-council-on-disability-issues-powerful-report-on-the-dangers-of-euthanasia-assisted-suicide/
***
Motina atsisakė aborto, o Maskvos gydytojai išgelbėjo berniuką, gimusį su 3 kojomis. https://www.lifenews.com/2019/10/14/doctors-save-baby-born-with-three-legs-after-mother-refuses-abortion/
***
Kalifornijos gub. Gavin Newsom pasirašė įsaką, kuriuo vers nuo 2023 m. visas kolegijas ir universitetus nemokamai tiekti abortuojančias tabletes studentėms. https://www.lifenews.com/2019/10/12/california-gov-gavin-newsom-signs-bill-mandating-free-abortions-at-all-colleges-and-universities/
***
Melagingas atšilimas. Video 121 min. https://youtu.be/8455KEDitpU
***
Rusijoj alkoholio vartojimas sumažėjo 43% nuo 2003 iki 2016 https://www.bbc.com/news/world-europe-49892339
***
Lesbietės daugiau rūko ir geria už kitas moteris. https://www.eurekalert.org/pub_releases/2019-10/uab-smw100219.php
***
„SAUGŪS ABORTAI“ 2019 10 10 JAV. 21 m. moteriai per abortą, darytą Providence Health Center Planned Parenthood, Rhode Island, perdūrė gimdą. https://www.lifenews.com/2019/10/10/woman-rushed-to-hospital-after-planned-parenthood-tears-hole-in-her-uterus-in-botched-abortion/
***
ABORTŲ PASEKMĖS 2019 10 10 Lietuvos visuomenė sensta, gimstamumas mažėja, o jei valdžia artimiausiu metu nesiims jokių veiksmų, 2050-aisiais Lietuvoje trūks apie pusės milijono gyventojų – tokią niūrią ateitį mūsų šaliai piešia ekspertai.
Gimstamumo ir mirštamumo balansas Lietuvoje yra minus 7 tūkst. Vidutinis gimdančios moters amžius kasmet ilgėja maždaug po 2 mėnesius ir dabar siekia 30 metų. https://www.delfi.lt/verslas/verslas/senstam-ir-mirstam-greitai-lietuvai-gali-reiketi-puses-milijono-imigrantu.d?id=82463791
***
2019 10 08 Apie 600 000 žmonių Paryžiuje sekmadienį demonstravo prieš įstatymą, leidžiantį lesbietėms dirbtinį apvaisinimą. https://www.lifesitenews.com/blogs/half-a-million-march-in-france-against-law-allowing-lesbians-to-artificially-procreate
***
2019 10 07 Tūkstančiai žmonių 1600 Amerikos miestų  gatvėse demonstravo, kad abortai žudo žmones. https://www.lifenews.com/2019/10/07/thousands-of-people-line-the-streets-in-over-1600-cities-to-tell-americans-abortion-kills-children/
***
2019 10 07, Rusijoje skirta pirma bauda už rūkymą balkone. https://www.ridus.ru/news/309837
***
2019 10 05 Panevėžio Šv. Petro ir Povilo parapijos klebonas Romualdas Zdanys siekia, kad jam būtų leista laidoti visus negimusius kūdikius, kurių nepanorės pasilaidoti patys tėvai.
Iki pernai metų gegužės, kol dar nebuvo pakeisti įstatymai, vaisius iki 22 savaičių buvo laikomas medicinine atlieka ir utilizuojamas kaip visos kitos.
Panevėžio savivaldybės atstovų teigimu, negimę kūdikiai galės būti laidojami šeimų kapavietėse arba bus nauja skirta nauja kapavietė.
„Prieš pakeičiant įstatymą žmogaus palaikais buvo laikomas mirusio žmogaus kūnas, jo dalys ir priešlaikinio gimdymo vaisius, gimdymui įvykus tarp 22 ir 37 nėštumo savaitės, – kalbėjo Simona Mickutė. – Pasikeitus Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymui, laidoti galima ir žmogaus vaisių iki 22 nėštumo savaitės.“
Savivaldybės atstovė pridūrė, kad laidoti vaisių iki 22 nėštumo savaitės leidžiama tuo atveju, jei tėvai pareiškia tokią valią.
Negimę, bet laidojami vaikai bus registruojami motinos vardu, iš gydymo įstaigos pateikus reikiamus dokumentus. https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/klebonas-siekia-laidoti-anksciau-medicininemis-atliekomis-laikytus-negimusius-kudikius.d?id=82388255
***
Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties? http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ruta-visocnik.-ar-gali-vaiko-teises-kviesti-tevus-i-posedzius-nenurodydamos
***
2019 10 04 AOC renginyje moteris sako: „Mes turime pradėti valgyti kūdikius“, kad išgelbėtume planetą. https://www.lifenews.com/2019/10/04/aoc-supporter-says-we-must-start-eating-babies-to-save-the-planet/
***
BALTIMORE, MARYLAND. Nicole Lambert atrado, kodėl jos 16 m. dukra serga: mokyklos seselė slapta implantavo gimdymo kontrolę be jos leidimo. https://www.lifenews.com/2019/10/04/mom-discovers-why-daughter-is-sick-school-nurse-secretly-implanted-birth-control-without-her-permission/
***
WASHINGTON, DC. 30 000 gydytojų sako: žudyti negimusį vaiką nebūtina motinos gyvybei išgelbėti. https://www.lifenews.com/2019/10/04/30000-doctors-say-killing-an-unborn-child-not-necessary-to-save-a-mothers-life/
***
Fight the New Drug https://fightthenewdrug.org
***
2019 10 03 Šiaurės Airijos teismas nusprendė, kad abortų draudimas pažeidžia ,,žmogaus teises". https://www.lifenews.com/2019/10/03/northern-ireland-court-rules-banning-abortions-of-unborn-babies-violates-human-rights/
***
2019 10 03 Gydytojai liepė mamai pasidaryti abortą, kai jos vanduo išbėgo 21 savaitę. Ji atsisakė ir jos kūdikis gyvena. Chanelle Williams dėl persileidimo neteko penkių negimusių kūdikių. Taigi, kai jos vanduo išbėgo 21 nėštumo savaitę, ji bijojo, kad netrukus pasibaigs ir jos negimusios dukters gyvenimas. Bet ji atsisakė aborto, kovojo ir šiandien Williamsų mergaitė Rosalie yra gyva ir sveika. https://www.lifenews.com/2019/10/03/doctors-told-mom-to-have-abortion-when-her-water-broke-at-21-weeks-she-refused-and-her-baby-lived/  https://www.walesonline.co.uk/news/health/abortion-pregnancy-premature-baby-porthcawl-17019209 
***
Labai geras pavyzdys, prie ko veda dabartinis vaikų teisių gynimo mechanizmas Lietuvoje. https://www.facebook.com/einar.wilde/videos/484169732427956/
***
Popiežiaus Benedikto XV garsioji MAXIMUM ILLUD, kuriai sukanka 100 m. ir dėl kurios spalio mėnesis yra paskelbtas Misijų mėnesiu. Dokumentas kažkodėl neverčiamas  į lietuvių kalbą.  https://w2.vatican.va/content/benedict-xv/en/apost_letters/documents/hf_ben-xv_apl_19191130_maximum-illud.html Iš bėdos encikliką galima išsiversti čia: https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=lt&u=https%3A%2F%2Fw2.vatican.va%2Fcontent%2Fbenedict-xv%2Fen%2Fapost_letters%2Fdocuments%2Fhf_ben-xv_apl_19191130_maximum-illud.html
***
2019 10 02 Nauja technologija parodė, kad negimęs vaikas turi rankų ir kojų raumenis, kurie vėliau išnyksta. https://www.lifenews.com/2019/10/02/amazing-images-show-superhuman-muscle-structure-of-unborn-babies-hands/ https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-7524047/Muscles-discovered-unborn-babies-hands-feet-disappeared-adults-250million-years-ago.htm
***
2019 10 02 Pagal Lancet Health Global Indijoje kasmet padaroma po 15 600 000 abortų. https://www.hli.org.pl/ru/news-ru/3295-indie-najwiecej-aborcji-na-swiecie-i-jeszcze-im-malo-3.html
***
Nėščiųjų psichologė Ольга Назаренко nuo abortų atkalbėjo šimtus moterų. https://www.nn.ru/news/articles/statistika_nuzhna_na_zavodakh_s_gaykami_volgogradskiy_psikholog_spasla_ot_abortom_sotni_zhenschin/65598831/
***
2019 10 02 Vyriausybė atmetė grupės Seimo narių siūlymą Švietimo įstatyme įteisinti galimybę neleisti vaikų į mokyklą, o ugdymo procesą organizuoti namuose. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius Vyriausybės posėdyje remdamasis ekspertų išvadomis pabrėžė, kad vaikų ugdymas namuose negarantuotų ugdymo kokybės ir tai neatitiktų geriausių vaiko interesų. http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/vyriausybe_nepritare_vaiko_ugdymui_seimoje/